Çıraklık Eğitimi İle Gençlere İş Kapısı

Ülke ekonomisinin en büyük sorunlarından biri de kalifiye eleman sıkıntısı. Yani belli bir iş dalında çıraklık, kalfalık gibi süreçleri geçerek o işle ilgili tecrübe kazanmış işçi anlamına geliyor. Birçok meslek dalıyla ilgili eğitimi küçük yaşlardan itibaren almak gerekiyor. Bu yüzden de pek çok meslek dalıyla ilgili çıraklık okulları açıldı.

Gençlere çıraklık eğitimi veriyoruz

Üstün Oto olarak yetiştirilmek üzere gençlere iş olanağı sunuyoruz. Bu gençler çıraklık okuluyla beraber aynı anda otomobil tamir, bakım onarım gibi tüm hizmetlerle ilgili eğitim alıyorlar. Anlayacağın bu gençler hem okul eğitimi hem de otomobil tamiriyle ilgili gerekli tüm bilgileri öğreniyorlar.

Hem okul hem de iş

İş hayatının içerisinde tecrübe kazanan bu çocuklar hafta bir gün de sabahtan akşama kadar çıraklık eğitim merkezlerinde hem sektörel hem de kültür dersler alıyorlar. 3 yıl sonunda ise kalfalık belgesi almaya hak kazanırlar. Çıraklık eğitim merkezlerine giden çocuklar, Üstün Oto gibi usta yetiştirme belgesi olan şirketlerde çalışmak zorundadır. Özellikle çocuğunuzun iş hayatına erken atılıp aynı anda eğitim almasını da istiyorsanız çıraklık eğitimi de alabilecekleri bu tip işleri ve size bu olanağı sağlayan iş yerlerini mutlaka ziyaret edin.