Kış Lastiği Kullanmanın Avantajları

Kış lastiği sadece kar yağışları için kullanacağınız bir lastik türü değildir. Soğuk, karlı ya da yağışlı kış günlerinizde her şeyden önce sizin aracınızı daha emniyetli sürmenizi sağlar. Ülkemizde sert kış aylarının yaşandığı şehirlerde kış lastiği kullanma alışkanlığı var ancak İstanbul gibi her zaman kar yağışının olmadığı şehirlerde kış lastiği kullanmayı gereksiz görebiliyoruz. Oysa ki kış lastiği kullanmak hem kış koşullarında daha emniyetli araç kullanmamızı sağlayacak hem de mevsimlik lastiklerimizin ömrünü uzatacak avantajlar sağlar.

Kış lastiği kullanmanın avantajları neler?
205 55 r16 Kış Lastiği + Balans

205 55 r16 Kış Lastiği + Balans 300 TL ...

  1.  Su ya da ıslak zeminlerde aracın daha az kaymasını sağlar emniyetini arttırır.

  2.  Lastikler aracınızın yolu kavrama gücünü arttırır böylece daha güvenli şekilde otomobilinizi kullanabilirsiniz.

  3.  Islak yolda yapılan frenler yüzünden sık sık kazalar olmakta. Bu lastikler sayesinde aracınızın ıslak zeminde frenin durdurma gücü daha güçlü olacaktır.

  4.   Kışın kar yağışının donun ya da düşük sıcaklıkların seyrettiği bir şehirde yaşıyorsanız her açıdan büyük avantaj sağlayacaktır.

Zaten kış lastiği şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için zorunlu hale getirildi. Otomobiller için bu zorunluluk henüz olmasa da kar yağışının olduğu günler trafik polisleri kış lastiği takmayan araçların trafiğe çıkmasına izin vermiyor. Burada kış gelsin kar yağarsa taktırırım gibi bir düşünce içerisindeyseniz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Karlı ve soğuk geçen senelerde kış lastiği bulmak ve taktırmak için hem daha fazla ücret ödemeniz gerekebilir hem de lastiği bulmada zorlanabilirsiniz. Üstelik İyisi mi 6 ay kış 6 ay mevsimlik lastik kullanma alışkanlığı.