Oto servisi tercihinde nelere dikkat edilmeli?

Otomobil bakımı şakaya gelmez. Pahalıdır, size özeldir, canınızı emanet edersiniz. Eskiden küçük tamirci dükkanlarında bakım yapılırdı. Günümüzde ise ya otomobil markalarının yetkili servislerinde ya da özel servislerde aracınızın bakımını yaptırabilirsiniz. Peki otomobilinizin genel bakımı ya da tamiri için servis tercih ederken nelere dikkat etmelisiniz?

Oto Servisi Tercihinde Nelere Dikkat Edilmeli?
Otomobil servisi tercih edilirken nelere dikkat etmeli?
 1. 1-Güven

  Öncelikle aracınızı emin ellere emanet etmek konusunda hassasızdır. Seçeceğiniz servis tercihinde köklü geçmişi olan, çok uzun yıllardır aynı müşterilere hizmet eden yerleri seçmek önemli. Ve tabii güvenilir bir iş yeri olması şart.
 1. 2-İş ahlakı

  İş ahlakı aslında ne iş yaparsanız yapın aranması gereken bir erdem. Gereksiz yere parça değiştirmekten tutun, olmadık masraflar çıkarmaya kadar etik olmayan davranışlarda bulunan servislerle karşılaşabilirsiniz.
 2. 3-Konumu, yakınlığı

  Aracınızı çok uzaklara götürmek zor gelebilir. Sonuçta arızalı bir araçla da yolculuk etmek zorunda kalabilirsiniz. Yeri ve konumu dışında servisteki diğer imkanlar koparta, boya, mekanik tamir vs. işinizi kolaylaştırabilir.
 3. 4-Fiyat avantajı

  Ekonomi devrindeyiz. Hangimiz alışverişe çıkarken fiyat avantajını göz ardı ederiz ki. Ürün satın almasanız bile hizmet satın alıyorsanız tabi ki fiyat avantajını önemseyeceksiniz. Uygun, hesaplı fiyat ve alternatif seçenekler ödeme kolaylıkları servis tercihinizde dikkat etmeniz gereken diğer unsunlar.
 4. 5-Müşteri ilişkileri

  Servise ayak basar basmaz aracınızın onarımı ya da hasarı ile ilgili işlemler, bu işlemlerin ne kadara mal olacağı gibi sorulara yanıt alabileceğiniz müşteri ilişkileri servisi çok önemli. Burada yanıtların sizi tatmin etmesi de gerekli.